בטונדה

מראה הבטון החשוף מהווה מרכיב מהותי בעיצוב העכשווי בישראל. למעשה אנו עדים לשימוש בחומר הגלם כבונה רצפות וקירות, רהיטים, משטחי מטבח ועוד.

“פחות חומר – יותר אפשרויות” הוא הסלוגן המלווה את בטונדה מיום היווצרו, במטרה להגיע לתוצאות אסתטיות בשימוש מופחת, או לאפשר תיקון של מצבים קיימים לכדי מראה מחודש ומעודכן.

בטונדה הינו חומר חיפוי מינראלי על בסיס צמנטי, המזוהה גם כ’מיקרוטופינג’ או כ’בטון מוחלק’. הייחוד של חומר הבטונדה מעצים את איכויות הבטון בהפיכתו לחומר חיפוי, השונה מהיציקה המוכרת והאופיינית לבטון. באמצעותו ניתן לחפות כל תשתית יציבה, בין אם חדשה או קיימת, במשקל קל וברמת גימור הנשלטת בידי הסטודיו.
עבודת היישום של הבטון המוחלק מבית בטונדה מתבצע במספר שכבות מילימטריות, הנערמות לגובה הנע בין 3-4 מ”מ. בין השכבות מתבצע ליטוש ודחיסה לקבלת החוזק המבני המאפיין את החומר. בתום עבודת החיפוי מיישמים שכבות של סילר להגנה מפני הכתמה ושחיקה, המותאם לאזור בו הוא מיושם.

במבנים פרטיים ומסחריים, באזורי פנים, חוץ ובחללים רטובים, ניתן לקבל מגוון רחב מאוד של גימורים במופע של רצפת בטון מוחלק, קירות בטון, חדרי אמבטיה מעוצבים, מדרגות מעוצבות בטון, משטחי מטבח, מטבחי חוץ ורהיטי בטון מיוחדים.
מתקבל מראה של בטון מוחלק הניתן לגיוון בכל צבע וטון מסקלת הצבעים וכן ליישום בטקסטורות ודוגמאות אינסוף, בהתאמה לאופי הפרויקט.

יתרונות חומר הבטונדה הינם נרחבים ובאים לידי ביטוי ביכולות הגימור האיכותיות המשלבים בתוכם רמת גמישות גבוהה המאפשרת יישום של משטחים נרחבים ללא צורך בחלוקות. הבטונדה אינה סובלת מהסדקים האופייניים ליציקות הבטון הנפוצות.
קלות המשקל מהווה יתרון משמעותי נוסף, המקנה לנו את היכולת לייצר רהיטי בטון הניתנים להזזה, לחפות רצפות או קירות בשטח הפרויקט ללא העמסת משקל וללא שינוי הגובה או שטח החלל, וכן לתלות גופי תאורה מבטון.

אפשרות נוספת ליישום מגיעה בלוחות לחיפוי על-גבי קירות. הלוחות ניתנים לביצוע על מגוון תשתיות בהתאמה למיקום בשטח הפרויקט – פנים או חוץ, עמידים לאש, חללים רטובים ועוד. היתרון בהתקנת הלוחות מתבטא במהירות ההתקנה ובחלוקה חדשנית של קירות מעוצבים ומרתקים.

הבטון המעוצב ניתן לתחזוקה שוטפת בחומרי הניקוי הנפוצים, למעט חומצות.
יש לעיין בעלון הוראות התחזוקה של סטודיו בטונדה.

ניתן ללמוד עוד על מבחר המוצרים מבית בטונדה בקליק כאן >>

מיקרוטופינג

חדשנות ומקוריות בטכנולוגיה ובחומרים הם המזינים את עולם העיצוב והאדריכלות.
בתרגום חופשי, מיקרוטופינג הוא חיפוי בקנה מידה מוקטן, המייצר שכבת חומר בעובי מילימטרי. הבטונדה, אשר נמנה עם משפחה זו, מייצר את אותה שכבה דקה של חיפוי בטון על גבי מרבית המשטחים הקיימים. הפיתוח הטכנולוגי לאופן היישום והעבודה עם החומר, מאפשרים שליטה מלאה בגוון ובטקסטורה של הבטון, ללא סדקים.

מתאים במיוחד ליישום על גבי רצפות, מדרגות וקירות קיימים – ללא שינוי גובה החלל.
שיחזור ושימור מבנים.
מערכות ישיבה מעוצבות, דלפקים מעוצבים או מטבחי חוץ, מבטון הניתן לתחזוקה והזזה, בגדלים ובצורות שאינם סטנדרטיים.